BIEG PIASTOWSKI

2014-05-24 12:51

Dnia 10 maja w naszym mieście odbyła się największa impreza biegowa Bieg Piastowski. Na trasie z Kruszwicy do Inowrocławia wystartowało kilkaset osób. Dla uczniów szkół podstawowych również ten dzień kojarzy się z wielkimi emocjami i bieganiem ponieważ na godzinę przed wielkim startem półmaratonu rywalizowali oni w wyścigach dookoła Mysiej Wieży. W tym roku duże sukcesy w tych biegach odnieśli uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I - II drugie miejsce zajęła uczennica klasy II a Sara Gralak, w klasach III - IV wśród chłopców zwyciężył Bartek Sobczak natomiast w kategorii dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Zuzia Majchrzak natomiast Oliwia Kanarek uplasowała się na czwartej pozycji.W tym samym czasie w Inowrocławiu w biegu na 1200 m. startowali reprezentanci klas VI . Pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Kubiak, drugie miejsce zajął Adam Zieliński.