VIII BIEG PIASTOWSKI

2015-05-08 03:32

W dniu 9 maja 2015 r. w przepięknej scenerii ruin zamku kruszwickiego odbył się VIII Bieg Piastowski dla dzieci szkół podstawowych. Była to impreza towarzysząca VIII Biegowi Piastowskiemu - półmaratonowi na trasie Kruszwica – Inowrocław.

Uczniowie biegali alejkami dookoła wzgórza zamkowego. Zawodnicy prawie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Kruszwica startowali w zależności od wieku na różnych dystansach. Szkołę Podstawową nr 2 w Kruszwicy reprezentowała 32 osobowa grupa biegaczy plasując się na czołowych miejscach we wszystkich kategoriach wiekowych.

W grupie klas I – II Oskar Kubiak uplasował się na piątym miejscu, Karolina Duniecka zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt klas III – IV. Najwięcej czołowych miejsc uzyskaliśmy wśród chłopców klas III – IV, gdzie Szymon Wiatr dobiegł na drugim, Wojtek Sarnowski na czwartym, a Aleksander Grainert na V miejscu. Kategoria klas V – VI to szóste miejsce Zuzi Majchrzak oraz czwarte Igora Pawłowskiego. W tej grupie zwycięzcą biegu został Bartek Sobczak z klasy V.

Wszystkim startującym gratulujemy ambitnej postawy i ukończenia biegu.