ZUCHY I HARCERZE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W KRUSZWICY W ZAKOPANEM

2009-11-21 22:14

 

 

W dniach 02-07 marca 2009 r. zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy pod opieką drużynowej Izabeli Ratajczyk oraz Pani Mirosławy Kilińskiej wyjechali po raz pierwszy na zimowy obóz  w góry. Wyjazd poprzedziła ciężka praca mająca na celu zebranie pieniędzy: od początku roku szkolnego zbierali surowce wtórne, piekli i sprzedawali ciasta oraz pakowali zakupiony towar klientom sklepu Polomarket.   Cel był jeden - zobaczyć Tatry w zimowej szacie.

Podczas pobytu w Zakopanem dzięki swojej pracy i sponsorom mogli wjechać kolejką linową na Gubałówkę i odbyć  zajęcia na stoku narciarskim pod czujnym okiem instruktorów. Dla wszystkich uczestników był to pierwszy kontakt z narciarstwem.  Emocjom i radości nie było końca.

Niezapomnianym wspomnieniem  było zwiedzenie Pustelni  św. Brata Alberta i dojście do schroniska na Kalatówkach - widok zapierał dech w piersiach. Tam też poznaliśmy co znaczy halny wiatr. Wizyta w Muzeum Tatrzańskim była cudowną lekcją historyczno-przyrodniczą. Natomiast zabawy na śniegu: bitwa na śnieżki, lepienie bałwanów oraz zjazdy z górek na jabłuszkach - to wspomnienia, które będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas (być może do następnego wyjazdu?).

Można śmiało powiedzieć - było cudownie, wesoło, inspirująco, ciekawie, chwilami męcząco ale naprawdę było warto.

Drużynowa Izabela Ratajczyk

 

 

FOTORELACJA

 

Powrót